Frank Langella

Frank A. Langella Jr.

7,5
8 565 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Frank Langella

Pewnie Oskara nie dostanie, ale rola na długo zostanie zapamiętana.

użytkownik usunięty
Gelu_2

Zgadzam się, jako Nixon - świetny.

nie sposób się nie zgodzić. Dotychczas kojarzyłem go głównie z roli Draculi, okazało się, że i jako eks-prezydent USA pokazał klasę. To on, a nie tam żaden Penn, który de facto pedzia zagrał nieźle, powinien dostać Oscara

użytkownik usunięty
aciddrinker

obydwie kreacje podobały mi się niesamowicie.
ktoś zadecydował, że oscar należy się Pennowi, cóż, są gusta i guściki.
nie widzę jednak potrzeby porównywania tych ról.
są zbyt odmienne, odrębne.

aciddrinker

Niestety, lobby homosiów nie pozwoliło ;) poprawność polityczna musi być górą

Gelu_2

Aż trudno się nie zgodzić. Rola wprost genialnie zagrana. Nie wyobrażam sobie by ktoś inny mógł lepiej zagrać. Jestem wciąż pod wielkim wrażeniem jaki zrobił ten film na mnie i postaci prezydenta.

lakimakromedia

Pzyłączam się do tych komplementów. Rewalacyjna rola, wręcz hipnotyzująco zagrana.

Kierownica

Dokładnie w tej roli wyszedł z samego siebie ,zresztą to że jest świetnym aktorem udowadniał już niejednokrotnie .

Kierownica

Ja również zgadzam się z wami wszystkimi. Po prostu był ... świetny!

Gelu_2

Zartujesz? "Pewnie nie dostanie Oscara". Wprawdzie pisze te slowa, kiedy juz dawno znam wyniki, ale jestem wlasnie po seansie i rola mna wstrzasnela (patrz tez na moj nowo zalorzony temat w komentarzach na temat filmu Frost/Nixon). Moim zdaniem to Langela powinien zgarnac nagrode, niestety udalo sie to Sean Pennowi... Niestety? OK swietnie zagral jednak to rola Franka Langeli bardziej przypadla mi do gustu. Ktos ladnie to ujal, ze jego rola byla wrecz "hipnotyzujaca", bo takie wlasnie wrazenie odnioslem i mozna bylo tez zauwazyc, ze cala obsada nie mogla wyjsc z podziwu, zwlaszcza w ostatniej czesci wywiadu, kiedy Nixon przyznaje sie do popelnienia bledu. Po prostu kopara opadla im do ziemi!

Gelu_2

To i ja się dołączę do tych peanów na jego cześć, bo choć film widziałam już kilka miesięcy temu, w dalszym ciągu nie potrafię wyjść z podziwu nad tym, co Langella zrobił. Jego Nixon jest demoniczny wręcz diaboliczny, piekielnie inteligentny, błyskotliwy, zjadliwy, ale z drugiej strony to starszy, trochę zniedołężniały pan, który prawie nie okazuje uczuć. Dla mnie mistrzostwo.

Gelu_2


Frank Langella w roli Nixona po prostu miażdży !!! Doskonała kreacja i jednoznacznie wpływająca na jakość całego filmu - jak ktoś słusznie zauważył - niezwykle hipnotyzuje. Co do Sean Penn'a w "Milk" bezapelacyjnie mistrzostwo świata i faktycznie trudno porównywać do Langelli w "Nixonie" ze względu na charakterystykę postaci - miażdży z taką samą siłą ale w inny sposób.

Gelu_2

Frank Langella lepiej zagrał Nixona Niż Nixon sam Siebie ;>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones