PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10915}

Good Night and Good Luck

Good Night, and Good Luck.
7,1 19 365
ocen
7,1 10 1 19365
7,6 15
ocen krytyków
Good Night and Good Luck
powrót do forum filmu Good Night and Good Luck

genialny

ocenił(a) film na 10

jest czarno-bialy, a wiec bardziej wiarygodny, autentyczny, opowiada prawdziwa historie, o ktorej mieszkancy srodkowej Europy nawet nie wiedzieli, kto by sie spodziewal , ze "kraj spleniajacych sie marzen" w przeszlosci walczyl o wolnosc slowa, walczyl z absurdem zadzy wladzy.
"Good..." jest niesamowicie dobrze skrojony, chyle czlola Clooney'owi nie tylko jako rewelacyjnemu aktorowi, ale teraz takze jako rezyserowi, ktory nie dal sie zawladnac hollywoodzkiej machinie. Jego obraz jest oparty o niebywala obasade, brawa dla Davida Strathairna, juz dawno nie widzialam na duzym ekranie czlowieka obdarzonego tak niesamowita charyzma, chce sie go sluchac przyjmujac jednoczniesnie aktywna postawe wobec jego slow, a to wyjatkowa zaleta, poza tym Robert Downey Jr. , Patricia Clarkson, Ray Wise- pelni zaangazowania stwarzaja atmosfere uczesnictwa w czyms waznym, w misji.
"Good night and good luck" otwiera oczy, jest inspirujacy.
Pomimo uwielbienia dla muzyki lat 50. w Stanach Zjedncozonych i fascynacji tym okresem, wiem, ze jestem obiektywna w ocenie, film jest swietny i obowiazkowy, zwlaszcza dzisiaj, kiedy z zalozenia wazne wydarzenia polityczne mozemy ogladac jedynie w katolickiej stacji ojca dyrektora...

ocenił(a) film na 7
Karlis

To prawda. Oglądając ten film miałem wrażenie, że Clooney mówi o polskiej rzeczywistości ad 2006. Zgadnij kogo mi ino zywo przypominał Pan McCarthy...
Straszne. My dzisiaj przerabiamy to, co Ameryklanie mieli ponad 50 lat temu.

ocenił(a) film na 7
fidelio

Dokładnie, kiedy obejrzałem ten film miałem dziwne wrażenie że się jeszcze nie skończył...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones