PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10915}

Good Night and Good Luck

Good Night, and Good Luck.
7,1 19 365
ocen
7,1 10 1 19365
7,6 15
ocen krytyków
Good Night and Good Luck
powrót do forum filmu Good Night and Good Luck

Film bardzo ineresujący i jakże aktualny, szczególnie w Polsce. Niestety jest on trudny w odbiorze, nie mozna iść na niego z biegu, trzeba być choć odrobinę w temacie.
Natomiast klimat jest świetny: zdjęcia, scenografia, świetna muzyka, gra aktorska. Mozna poczuć wręcz atmosferę tych lat na własnej skórze. Czuje się nawet unoszący się dym papierosowy:)
Wadą filmu jest chyba jego paradokumentalny charakter. To film o problemie nie o ludziach.

ocenił(a) film na 10
Kate_5

Zgadzam się z tobą, osobiście uważam że film jest cudowny i bynajmniej na moją opinie nie wpływa wielka sympatia do Georga Clooney'a. To świetne kino doskonale odzwierciedlające klimaty tamtych trudnych lat, i jakże aktualny w naszych czasach tu w polsce gdzie chce się kontrolować i manipulować mediami. Faktycznie że aby być zainteresowanym filmem trzeba być w temacie inaczej wszystkie nazwiska i fakty mogą się nam pomieszać. Dla mnie film jest inspirujący i dający chęć do działania, naprawdę polecam go wszystkim ambitnym widzom którzy wolą wydać pieniądze na mądry film i dowiedzieć się czegoś nowego niż wybrać się na bezsensowną polską komedie romantyczną. A i jeszcze jedno słowo na temat muzyki ,DianneReeves jest fantastyczna "TV is the thing this year" jest cudowne.


Tak na koniec, na "Good night and good luck" przychodzą głównie osoby starsze pamiętające czasy Maccarthyzmu ale wydaje mi się że aby coś zdziałać i zrozumieć powinny zobaczyć ten film osoby młodsze takie jak ja, dla mnie temat jest pasjonujący i chociaż mieszcze się w przedziale wiekowym, 15-18 jestem świadoma problemu manipulacji mediami, tak więc naprawdę was zachęcam do obejrzenia!!!

gcsgirl

ja również się zgadzam. Film ciekawy i wciągający, choć jak dla mnie bardzo trudny, szczególnie, że wszelkie machinacje prawne czy ustrojowe są bardzo zawiłe. Dllatego, chociaż jestem pełna uznania dla twórców, "Good Night And Good Luck" nie jest moim faworytem do Oscara. Pewnie to po prostu nie mój rodzaj kina.
Jednak pojęłam główną tematykę filmu, brawa przede wszystkim za wspomniany już klimat, muzykę, kostiumy i powierzchowność aktorów. Film jest niezwykle realistyczny, trudno uwierzyć, że nie powstał w latach 50 - 60, tylko teraz.

Medea_2

tu sie nie zgoadze:)) tak genialnych zdjec 50 lat temu nie zrobili. zgadzam sie film swietny dalem mu 10/10. moj faworyt do oscara razem z capote( ale nie widzilem brokebach moutain) pzdr

Kate_5

Doskonały film o mediach i o relacjach tworzących się w zespole dziennikarzy. Świetna gra aktorska głównego bohatera, dobre zdjęcia.

Film się bardzo podobał. Gorąco polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones